Zalety balustrad ze stali nierdzewnej

Przechodząc się po osiedlu domów jednorodzinnych łatwo możesz zauważyć jak często na balkonach czy tarasach stosuje się balustrady ze stali nierdzewnej. Tego typu balustrady popularnie występują także jako poręcze przy schodach. Dlaczego balustrady nierdzewne są tak popularne?

Niewrażliwość na warunki atmosferyczne

Tym co przede wszystkim przykuwa uwagę w balustradach ze stali nierdzewnej jest oczywiście ich nienaganny, sterylny wygląd. Połyskujące w słońcu balustrady wyglądają naprawdę elegancko! Jest to możliwe właśnie ze względu na fakt, że stal nierdzewna jest odporna na wpływ wilgotnego powietrza. Zatem nie koroduje, gdy jest wystawiona na wpływ warunków atmosferycznych. Oczywiście trwałość balustrady będzie zależeć tutaj przede wszystkim od zastosowania dobrej klasy stali nierdzewnej.

Zastosowanie balustrad przy portfenetrze

Cena produktów wykonanych z tego typu stali jest rzecz jasna stosunkowo wyższa od ich typowych odpowiedników, niemniej warto pamiętać o tym, że balustrady wykonane ze zwykłej stali od czasu do czasu trzeba odświeżać, przeprowadzać renowację. Natomiast stal nierdzewna przez całe lata będzie wyglądać jak nowa.

Odporność na urazy mechaniczne

Stal jako taka jest odporna na działanie dużych sił mechanicznych. Dzięki temu balustrady z niej wykonane znakomicie sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, w zakładach firmowych, gdzie balustrada jest bardziej narażona na potencjalne uszkodzenia. Przy tym warto zaznaczyć, że aby poręcze naprawdę były solidne nie wystarczy sama ich jakość jako produktu, ale także – co bardzo ważne – sposób montażu do podłoża oraz do ścian.

 

Balustrada nierdzewna w biurowcu

Co ciekawe sam sposób montażu balustrad ze stali może się podobać wielu osobom. Często produkowane są one bowiem w taki sposób, że można sobie je samemu zmontować na miejscu. Wystarczy zamówić potrzebne komponenty. Nie potrzebujemy zatem, tak jak to jest w przypadku typowych balustrad zatrudniać profesjonalnego spawacza. Montując balustradę samemu mamy możliwość zaoszczędzić środki przeznaczone na balustradę.

Related Post

Jeden komentarz

  1. Ze szkłem balustrady wyglądają genialnie. Myślę, że w rozmaitych pasażach handlowych to optymalne rozwiązanie.

Comments are closed.