Mieszkanie w bloku – uciążliwe czy spokojne?

Wiele osób często zadaje pytanie czy warto mieszkać w blokach, a odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć: to zależy. Jak wszystko posiada swoje plusy i minusy to zupełnie tak samo jest w kwestii mieszkań blokowych. Pierwszym i głównym atutem jest oczywiście ciepło, którego nigdy nie braknie, a więc jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla rodzin, które posiadają małe dzieci. Gdy na dworze temperatura jest poniżej zera wystarczy odkręcić kurek grzejnika a ciepło szybko gromadzi się w domu. Nie jest konieczne wieczne wstawanie i brudzenie sobie rąk by podkładać do pieca, a w dodatku ciepła woda jest dostępna o każdej porze dnia i nocy. Oczywiście ogrzewanie miejskie także może ulec awarii, niemniej nawet w takiej sytuacji śpimy spokojnie, bo to po stronie administracji leży kwestia naprawienia usterek w instalacji grzewczej. No, chyba, że mieszkamy w bloku, gdzie każde mieszkanie posiada swój własny kocioł :).

Remonty czy jakiekolwiek elewacje wykonuje spółdzielnia, a my jako mieszkańcy płacimy należną składkę więc w przypadku wykrytych nieprawidłowości wystarczy je zgłosić, a ktoś z pewnością się tym zajmie. Do minusów bez dwóch zdań zalicza się brak własnego ogródka, bo niestety w blokach to nie jest możliwe i cisza, o którą bardzo ciężko. Warto wiedzieć, że ściany w blokach nie są grube i gdy podnosimy głos sąsiedzi mogą zrozumieć to, co mówimy.

Related Post

Jeden komentarz

  1. Nie mając ogrodu, można choćby parapet zagospodarować na kwiaty lub zioła do kuchni. W jaki sposób wyhodować lawendę na oknie od ziarenka, dowiesz się tu: linka musiałem wyciąć.

Comments are closed.