Sypialnia w nowoczesnym stylu

Czy materace sprężynowe to przeżytek?

Niektórym osobom materace sprężynowe kojarzą się jedynie ze starymi komediami i kreskówkami w których pożółkłe gąbki na wylot przebijały masywne sprężyny. Dziś gag nadal bawi, jednak wiele osób woli nie sprawdzać na ile zabawny okazałby się w rzeczywistości. Skoro na rynku dostępne są materace pozbawione sprężyn po co ryzykować?

Podobne przekonania sprawiają, że bardzo niesłusznie materace sprężynowe trącą na popularności. Dawniej były niezastąpione gdyż jako jedyne zapewniały względną amortyzację zdolną podtrzymać ciężar ciała i nie ulec deformacją. Dziś po wielu latach ciężkiej pracy mają prawo wydawać niezbyt przyjemne dźwięki i straszyć swym wygładem. Nie oznacza to jednak, że decydując się na konieczną wymianę powinniśmy pochopnie przeglądać materace w których zastosowano inne rozwiązania.

Nie musimy zmieniać przyzwyczajeń i rezygnować z tradycyjnych rozwiązań w obawie przed niską jakością produktu, który stopniowo staje się przeżytkiem gdyż materace sprężynowe zmieniały się wraz z trendami i teraz ponownie nie mają sobie równych. Masywne sprężyny z niezwykle wytrzymałego drutu obecnie zastępują sprężyny niezwykle cienkie i jeszcze bardziej trwałe. Rozwiązania takie prezentują materace bonellowe, doskonale odpowiadające na naciski oraz materace kieszeniowe w których dla zwiększenia harmonijnej pracy całości, każdą sprężynę umieszczono w osobnej kieszeni.

Niewątpliwe musimy również wziąć pod uwagę, że obecnie produkowane, profesjonalne materace doskonale wpisują się w tematykę zdrowego snu. Oznacza to, że możemy być pewni, iż nasz kręgosłup odnajdzie stabilne wsparcie, a przyjemna w kontakcie z ciałem powierzchnia ułatwi zasypianie. Decydując się na materace sprężynowe (wwwzyskamy pełną amortyzację oraz kompleksową ochronę. Materiał otaczający sprężyny nie pozwoli bowiem na rozwój roztoczy, pleśni czy grzybów.

Film dotyczy materaca kieszeniowego Pasodoble Hilding https://salonsnu.pl/materace-kieszeniowe/426-materac-pasodoble.html .

Jak widać rozwiązania znane od lat nie są przeżytkiem, a sprężyna sprężynie pozostaje nierówna stąd możemy śmiało na nowo odkryć dawne metody. Pamiętajmy jednak aby zakupu dokonywać w sprawdzonym punkcie. Najlepsze materace opatrzone zostają wieloletnią gwarancją, a producent może szczycić się opiniami zadowolonych klientów. Zastosowanie odpowiednich materiałów pozostaje kluczem do sukcesu, bo przecież to właśnie sprężyny są sercem tego rodzaju materacy. Nie pozwólmy więc wcisnąć sobie produktu niskiej jakości i zawczasu sprawdźmy jakie właściwości powinien wykazać choćby poprzez przykład jaki stanowią materace Hilding.

2 komentarze

  1. Osobiście posiadam materac kieszeniowy i jestem z niego bardzo zadowolony.

  2. Materac sprężynowy to moim zdaniem bardzo fajna opcja, ważne tylko jest, żeby był na prawdę dobrze wykonany. Bo wystarczy, że kilka sprężyn pęknie i już jest trochę lipa :/

Comments are closed.