Szukamy taniej ławy do salonu

Zastanawiasz się nad urządzeniem swojego salonu po nowemu? Kalkulujesz opcję zastosowania różnych nowych mebli? W tym artykule dowiesz się jaką rolę w mieszkaniu może odgrywać niska, stylowa ława.

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz nie brak niskich, masywnych ław. Najpopularniejszymi ich kształtami są prostokąt i kwadrat. Taki meble znakomicie komponuje się z narożną sofą i pufami. Ława na ogół jest pierwszym meblem, na którym skupia się wzrok osób odwiedzających pokój dzienny.

Ława w salonie – co brać pod uwagę przy zakupie

Ława kwadrat dąb monumentWybierając ławę do salonu oczywiście przede wszystkim bierzemy pod uwagę jej wybarwienie. Jeśli nie kupujemy stolika razem z całym zestawem (wtedy mamy pewność, że dekory będą identyczne), to sami musimy zadbać, by zakupiona ława zgrywała się kolorystycznie z innymi meblami w pomieszczeniu. Producenci mebli dla ułatwienia tego wcale nie łatwego zadania wprowadzają pewne standardy w nazewnictwie. Na przykład wśród mebli producenta BRW znajdziemy takie dekory jak Wenge, Dąb sonoma oraz Dąb Monument. Oczywiście są tylko nazwy nawiązujące do dekoru zastosowanej okleiny – są one wzorowane na określone gatunki drewna.

Jeżeli kupujemy pojedynczy mebel, możemy polować na cenowe okazje. Nie musimy wtedy kupować ławy z aktualnych, bieżących kolekcji – możemy poszukać pewnych opcji w ofertach wyprzedażowych. Z meblami jest podobnie jak z modą na ubrania – też jest sezon na określone dekory i kolekcje. Wiele kolekcji mebli jest produkowanych tylko przez kilka lat – by następnie zostać wycofanych z produkcji. Szukając mebli wśród starszych kolekcji możemy natrafić na bardzo ciekawe promocje na pojedyncze kolekcje z nieprodukowanych już systemów.

A może ława II gatunku?

Jeśli zależy nam na znalezieniu możliwie najtańszej ławy na rynku, być może warto zorientować się w zakładach produkcyjnych w kwestii dostępności mebli drugiego gatunku. Takie produkty nie są dopuszczane do masowej sprzedaż ze względu na drobne wady powstałe na etapie produkcji. Taka ława może mieć w którymś miejscu drobny ubytek w lakierze lub inne defekty. Na ogół są to wady mało zauważalne – tego typu produkty często są przeceniane nawet o 50% procent. Nie trzeba nikogo przekonywać, że są to prawdziwe cenowe okazje! Aby dokonać zakupu tego typu ławy lub stolika najlepiej wybrać się do okolicznych zakładów produkujących meble lub pytać w sklepach o meble po reklamacyjne. Obecnie w sklepach internetowych pojawiają się tego typu oferty na przeceniane meble.


Źródło zdjęcia: https://estoliki.pl/pl/lawy