Armatura retro w łazience

Bateria umywalkowa. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas urządzania łazienki musimy dokonać wyboru jaka bateria umywalkowa będzie najlepsza. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę z racji tego, że jest to zakup na wiele lat i oprócz tego, że jest elementem dekoracyjnym to musi być solidnie wykonana i porządna.

Armatura jest ważniejsza niż nam się wydaje. Dobra jakość to podstawa, aby zużycie wody nie było większe niż stan faktyczny, a materiał, z którego jest wykonana nie będzie wymagać wielogodzinnej pielęgnacji i czyszczenia.

Jaką baterię wybrać?

Bardzo często klienci kierują się wyglądem armatury lub stawiają na najniższą cenę. Oczywiście styl armatury jest bardzo istotny i świetnie, kiedy jest ozdobnym wykończeniem, ale nie zapominajmy, że najważniejsza jest jakość.

Nie decydujmy się na chińskie, tanie podróbki, ponieważ czas ich eksploatacji będzie o wiele krótszy, a materiał pozostawi wiele do życzenia. Warto dopłacić i mieć pewność, że armatura posłuży nam dłuższy czas. Dodatkowo porządni producenci często dają nam gwarancję oraz stosują udogodnienia technologiczne, które pozwalają nam zaoszczędzić na rachunkach.

Jakie baterie umywalkowe możemy kupić?

– podział ze względu na sposób montażu: bateria sztorcowa/stojąca, bateria ścienna, bateria sufitowa i bateria wolnostojąca.

– podział ze względu na sposób obsługi: bateria jednouchwytowa, bateria dwuuchwytowa, bateria elektroniczna/bezdotykowa oraz bateria samozamykająca.

– podział ze względu na rodzaj głowicy: głowice mieszakowe, termostatyczne, obrotowe, progresywne oraz głowice ceramiczne.

– podział ze względu na wysokość baterii: bateria wysoka oraz niska

– podział ze względu na materiał oraz wykończenie: baterie z mosiądzu, z wykończeniem chromowanym, satynowym, niklowanym, złotym, stalowym, mosiężnym, szklanym, ceramicznym lub kolorowym.

Jaki materiał wybrać?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że porządna bateria umywalkowa jest cięższa niż tania podróbka. Korpusy z mosiądzu oznaczane są symbolem MO x (x to liczba). Im większa liczba przy oznaczeniu tym trwalsza bateria, mniej podatna na uszkodzenia.

Styl?

Jeśli chodzi o wybór baterii, która spełni nasze oczekiwania pod względem estetycznym to wybór w obecnych czasach na rynku jest ogromny. Ostatnio ogromną popularność zyskały baterie retro i w stylu nowoczesnym. Efektowna armatura jest idealnym dodatkiem, aby podkreślić styl w naszej łazience!