System Makpac czyli skrzynki na narzędzia od Makity

Walizki Makpac to produkt, który zdobywa coraz większą popularność wśród firm budowlanych oraz profesjonalistów remontowych. Występują one w wielu wariantach, które różnią się od siebie nie tylko wymiarami, lecz również i samymi zastosowaniami. Wszystkie walizki Makpac mogą być ze sobą wzajemnie łączone, co ułatwia ich transport, a także pozwala uniknąć problemu narzędzi rozsypujących się po przestrzeni ładunkowej samochodu. Co jeszcze należy wiedzieć o walizkach Makpac?

Idea stojąca za walizkami systemowymi Makpac

System walizek Makpac to wynik wielu lat prac badawczych japońskiej marki Makita, czyli jednego z najbardziej renomowanych producentów sprzętu budowlanego na świecie. Celem tego projektu było zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki przechowywane oraz transportowane są elektronarzędzia. W przeszłości większość urządzeń sprzedawana była w walizkach wykonanych z tworzywa sztucznego, w których środku znajdowały się wytłoczki dopasowane do konturów danego narzędzia. Gwarantowało to pewne ułożenie sprzętu w walizce, ograniczając jego podskakiwanie oraz poruszanie się w trakcie transportu.
Klasyczne walizki miały jednak wiele wad, z których zdecydowanie największą był brak standaryzacji wymiarów. Utrudniało to ich składowanie na regałach warsztatu, a także wymagało pieczołowitego pakowania do samochodu podczas przemieszczania się pomiędzy placami budowy. Problem ten został całkowicie rozwiązany w walizkach systemowych Makpac, których podstawa zawsze ma wymiar 395 x 295 mmm. Dzięki temu można je z łatwością piętrzyć, bez obaw o stabilność całej konstrukcji. Co więcej, każda walizka posiada specjalny system zapadek oraz klipsów, które umożliwiają wzajemne mocowanie ze sobą poszczególnych pojemników z systemu Makpac. To idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy potrzebują transportować wiele narzędzi lub sprzętu jednocześnie. Po złączeniu ze sobą pojemników uzyskuje się z nich monolityczną całość, która jest w pełni stabilna i nie rozdzieli się nawet w trakcie transportu lub przypadkowego upadku. Spięte ze sobą walizki Makpac mogą być również podnoszone. Wystarczy tylko chwycić za rączkę górnego pojemnika i przenieść go w dowolne miejsce – nawet po całkowitym załadowaniu wszystkich pojemników. Walizkę Makpac w bardzo dobrej cenie możesz kupić w sklepie Domitech.pl –> https://domitech.pl/product-pol-4746-Walizka-Makpac-Typ-4-Makita-821552-6.html .

 

Walizki Makpac występują w wielu rozmiarach

System Makpac składa się z pojemników, których podstawa ma 395 x 295 mm. Zapewnia to wystarczającą ilość miejsca do przechowywania nawet największych ręcznych elektronarzędzi wykorzystywanych na placach budowy.
Różna jest jednak wysokość poszczególnych pojemników. Makita oferuje swoim klientom walizki o wysokości odpowiadającej:
105 mm – walizka Makpac Typ 1;
155 mm – walizka Makpac Typ 2;
215 mm – walizka Makpac Typ 3;
315 mm – walizka Makpac Typ 4;

Każda z powyższych walizek może być ze sobą wzajemnie łączona, tym samym pozwalając idealnie dopasować je do posiadanych już elektronarzędzi.
Co więcej, w ofercie autoryzowanych dealerów Makita można też znaleźć specjalne wypraski z tworzywa sztucznego. Pasują one do pojemników Makpac, a ich kształt odpowiada konturom elektronarzędzi, umożliwiając ich bezpieczne składowanie i transportowanie. Walizki mogą być też montowane do platformy transportowej Makpac wyposażonej w cztery duże kółka z 2 hamulcami. Jej maksymalna nośność wynosi 100 kg, dzięki czemu jest ona w stanie bezpiecznie przewozić nawet najcięższe zestawy elektronarzędzi. Z kolei dla osób preferujących łatwość manewrowania Makita stworzyła wózek dedykowanym walizkom Makpac. Jest on wyposażony w dwa kółka oraz taśmę zabezpieczającą przewożone walizki. Jego maksymalna nośność wynosi 125 kg. Więcej produktów znakomitej marki Makita znajdziesz w sklepie internetowym Domitech.pl -> kliknij, aby przejść na stronę sklepu.

I jeszcze jedna ciekawostka, poniżej film prezentujący znakomity gadżet marki Makita – akumulatorowa kuchenka mikrofalowa.

Możliwość dowolnego konfigurowania modułów

Produkty wchodzące w skład walizek Makpac to nie tylko walizki dedykowane przechowywaniu elektronarzędzi. To także różnego rodzaju organizery pozwalające uporać się z mnogością małych śrubek, nakrętek lub innych drobnych elementów. W zależności od konkretnego produktu mogą one być wyposażone w przegródki, kuwety, a nawet szuflady, w których zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze drobiazgi. Niezwykle ciekawie prezentuje się również termos / lodówka Makpac. Walizka ta została zaizolowana specjalnymi materiałami, które doskonale izolują jej wnętrze od zewnętrznych czynników atmosferycznych. Dzięki temu wykazuje ona zdolność zarówno do utrzymywania wysokiej, jak i niskiej temperatury. Doskonale sprawdzi się do przechowywania pojemników z ciepłymi posiłkami, które rozgrzeją podczas pracy w okresie jesienno-zimowym. Można w niej też składować schłodzone butelki z ulubionym napojem i posilać się nimi w trakcie fali letnich upałów.