Podświetlony taras

Zadaszenia tarasów z aluminium – poznaj ich zalety

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych wcześniej czy później postanawia zainwestować w taras. Jednym z ważnych jego elementów jest zadaszenie. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zadaszenia wykonane z aluminium? 

Zadaszenia o aluminiowej konstrukcji można zobaczyć przy bardzo wielu budynkach. Stosuje się je zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i w lokalach gastronomicznych, hotelarskich i firmowych. Z czego wynika taka popularność tego rozwiązania?

Zadaszenia z aluminium – warto znać mocne strony

Zastanawiając się nad wyborem zadaszenia bierzemy pod uwagę najróżniejsze czynniki. Należy do nich przede wszystkim wytrzymałość całej instalacji oraz oczywiście wygląd. Chyba każdemu zależy przecież na tym, aby przydomowy taras dodawał uroku całej nieruchomości. Zadaszenia wykonane z aluminium charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Stosowane w budowie konstrukcji stopy aluminium są lekkie, ale jednocześnie sztywne i trwałe. W razie potrzeby wzmocnienia instalacji stosuje się także wewnętrzne wkłady wykonane ze stali. Do wykonania dachu zazwyczaj wykorzystuje się specjalne klejone szkło lub poliwęglan. Jak możemy przeczytać na stronie firmy szklarskiej Binglass – szkło vsg jest to szkło charakteryzujące się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest to szkło warstwowe, które w razie rozbicia nie rozpada się na niebezpieczne odłamki. Z kolei poliwęglan stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wytrzymała przezroczysta tafla o niewielkiej wadze. Połączenie aluminiowej konstrukcji z poliwęglanowym dachem pozwala stworzyć bardzo lekkie, wytrzymałe ale i elegancko i nowocześnie wyglądające instalacje. Znakomicie sprawdzają się one w projektowanych zgodnie z modernistycznymi trendami bryłach. 

Dlaczego zadaszenie tarasu przyczynia się do komfortu? Otóż dach nad tarasem chroni przed opadami atmosferycznymi, w szczególności deszczem, który mógłby uniemożliwić przebywanie na tarasie. Zadaszony taras szczególnie cenią osoby lubiące przebywać na świeżym powietrzu nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią, gdy występuje więcej deszczy. Zastosowanie dodatkowych szklanych ścian sprawia, że z tarasu można korzystać nawet w okresach zimowych. Bardzo ciekawą opcją są także przezroczyste ściany mobilne, które mogą być rozsuwane latem, a zamykane zimą. Wiele osób bardzo sobie ceni taki zimowy ogród umożliwiający komfortowe cieszenie się otoczeniem przyrody nawet w śnieżne i mroźne zimowe dni. 

Zadaszenia tarasów Aluboss

Poszukujesz firmy wykonującej zadaszenia tarasów? Właśnie znalazłeś? Firma Aluboss oferuje profesjonalny montaż trwałych i efektownych aluminiowych zadaszeń na terenie całej Polski, a w szczególności w Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Firma wykonuje także projekty na indywidualne zamówienie. Marka Aluboss jest także dobrze znana na terenie Niemiec. 


Aluboss zadaszenia tarasów

https://aluboss.pl/zadaszenia-tarasow-aluminiowo-szklane
biuro@aluboss.pl
serwis@aluboss.pl
dzialhandlowy@aluboss.pl
ul. Sowia 2/ 39,
59-300 Lubin


 

A poniżej prezentujemy różne inne typy zadaszeń jako ciekawostkę:

 

Taras tkanina
Zadaszenie tarasu w restauracji

 

Zadaszenie tarasu z drewnianą konstrukcją. 

 

Pergola
Pergola

Related Post