Tapety Marburg

Tapeta w salonie?

Czy jesteście na etapie wyposażania swego jedynego pokoju dziennego? A może już całe wieki nic nie uzupełniałeś w pokoju i pragniesz choć trochę odmienić jego klimat? To jasne, że dość prostym sposobem może być wymiana dekoracyjnych dodatków w aranżacji. A może warto zastanowić się nad uwzględnieniem tapety naściennej?


Warto wiedzieć, iż fototapety dekoracyjne wracają do łask. W polskiej sieci mamy także wysyp rozmaitych sklepów z tapetami ściennymi. Co raz częściej w nowoczesnych projektach pojawiają się niebanalne tapety idealne na ścianę w salonie. Zastosowanie ich zamiast malowania sprawia, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, bogatsze. Aczkolwiek to nie oznacza, że nie można też tapety ściennej wykorzystać jako gustownie dobrany detal dekoracyjny. Otóż nie musimy wytapetować całej powierzchni. Być może bardzo dobrze spisze się jedynie pasek naniesiony na jednej ze ścian w salonie, przedpokoju lub jadalni. W zestawieniu z odpowiednio dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać bardzo ciekawy rezultat.
Zastosowanie tapety ściennej w postaci pojedynczego paska może też bardzo fajnie wyglądać w jadalni, służąc jedynie za drobiazg sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Oczywiście aby fototapeta ścienna mogła pełnić taką funkcję, musimy dość starannie dostosować wzór tapety. To oczywiste, że najrozsądniej wybierać takie tapety ścienne, które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle.

Co chcesz osiągnąć?
Jaki klimat w salonie ci odpowiada? To oczywiste, że każdy ma odmienny gust, ale pamiętamy, że raczej niewielu lubi ciemne, ponure wnętrza. Jeśli chcemy utworzyć kąt, w którym zregenerujemy siły, odprężymy się bezwzględnie musi być ono widne oraz przestronne.
Niestety niechcący sami moglibyśmy spowodować, że pokój będzie ponury. Wystarczy, że zastosujemy zbyt toporne zasłony albo zbyt gęste firany. Wystarczy do tego gruby ciemny chodnik i w podobnych kolorach ściany i już mamy ponury klimat…
Metodą na rozjaśnienie salonu, poza rzecz jasna wymianą żarówek na mocniejsze będzie zastosowanie rzecz jasna rozjaśniających kolorów na ścianach, suficie oraz podłodze. To, że sufit musi być biały jest bezapelacyjne, im rzecz jasna będzie on ciemniejszy tym bardziej będzie ‘przygniatał’. Dobrym sposobem na rozjaśnienie będzie też położenie odpowiedniej, jasnej fototapety z gustownymi wzorami.

Related Post