Naturalne mydło

Dlaczego kosmetyki organiczne

Czy zastanawiasz się nad zakupem kosmetyków naturalnych dla siebie i swojej rodziny? Zachęcamy do lektury artykułu, w którym przybliżymy zalety stosowania naturalnych kosmetyków.

Nie dziwimy się, że wraz z pojawianiem się rozmaitych chorób charakterystycznych dla naszych czasów zarówno naukowcy jak i ‚normalni’ ludzie zastanawiają się co jest powodem takiej sytuacji. Chyba największe zaniepokojenie wywołuje tak duża zachorowalność na różne nowotwory. Niejeden z nas zastanawia się skąd się wzięły te okropne choroby… Ze skażonego powietrza? Z niewłaściwego odżywiania? A może powodem są te stosowane w popularnych kosmetykach związki chemiczne? Skąd możemy wiedzieć, czy ktoś to naprawdę gruntownie i uczciwie zbadał przed dopuszczeniem takich produktów do użytku? Ale jak sprawdzić czy dana substancja nie będzie miała negatywnego wpływu na zdrowie następnych pokoleń? Im bardziej jesteśmy świadomi jak bardzo złożone reakcje chemiczne zachodzą w ludzkim ciele, tym bardziej jesteśmy skłonni do nieufności w stosowaniu przeróżnych podejrzanych nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Naturalne szampony, kliknij by przejść do oferty w sklepie TerazNatura.pl .

Kosmetyki naturalne – drogie czy tanie?

Zastanawiając się nad korzystaniem z kosmetyków wytworzonych całkowicie naturalnymi metodami zapewne zwracamy uwagę na ich dość wysoką cenę. Prawda jest jednak taka, że obecnie wykonanie kosmetyków taką tradycyjną metodą zawsze będzie dość kosztowne – nie stosuje się tutaj chemicznych zapychaczy, poprawiaczy zapachu, itp. Tak naprawdę kosmetyki i aromaty nigdy nie należały do najtańszych. Jednocześnie na cenę kosmetyków organicznych może wpłynąć także uzyskiwanie ich składników z ekologicznych bio upraw.

Z tych powyższych przyczyn niektórzy decydują się samodzielnie wykonywać kosmetyki takie jak kremy, maseczki na włosy czy odżywki. Skład jest bardzo często dość prosty, więc większość z nas bez trudności wykona je chałupniczymi metodami. Do popularnych w Polsce firm oferujących naturalne kosmetyki należą między innymi: Apeiron, Anwen, Tio, Bioline, Bu, BioGa, Ekomama, India, Lunette, Orientana, Stojo, Mydlarnia Powrót do natury, itp.

Kosmetyki naturalne marki Sadza Soap

Pomysłów na skład kosmetyków naturalnych jest naprawdę wiele. Na przykład firma SADZA SOAP produkuje mydła i kosmetyki z węgla. Jak możemy przeczytać na stronie producenta: Sadza Soap to połączenie sprzeczności: brud, który myje 🙂 . W kosmetykach tej marki wykorzystuje się wyjątkowe właściwości aktywnego węgla. Węgiel aktywny ma właściwości przeciwzapalne, jest w pełni naturalny, niweluje niedoskonałości skóry, eliminuje przykre zapachy, neutralizuje wolne rodniki, działa pozytywnie w leczeniu łupieżu, itp.