Fotografia aparaty

Serwis aparatów fotograficznych. Czym się zajmuje?

Firmy, które zajmują się serwisowaniem aparatów fotograficznych specjalizują się w profesjonalnej naprawie aparatów fotograficznych- zarówno tradycyjnych, jak i cyfrowych, naprawą obiektywów, serwisem kamer video, drukarek do zdjęć, lamp błyskowych oraz innych sprzętów foto/video. Często też takie serwisy świadczą usługi naprawy tabletów, laptopów czy czytników ebook. Najczęściej obsługiwane marki to Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Panasonic, Samsung, Olympus, Konica Minolta, Casio, Metz, Kodak, Sigma, Tamron, Tokina, Lenovo oraz wielu innych. Najlepiej przed wysłaniem czy oddaniem sprzętu upewnić się czy dany serwis naprawia konkretny model. Nie zawsze firma posiada części czy odpowiednią wiedzę w danym modelu, także najlepiej zaufać specjalistom.

W serwisach fotograficznych zatrudniani są specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie, wiedzę techniczną i odpowiednie przeszkolenia pod kątem nowoczesnych technologii, budowy aparatów. Zazwyczaj swój sprzęt można dostarczyć do serwisu osobiście lub przez kuriera, co jest dużym ułatwieniem w przypadku, kiedy mieszkamy daleko od wybranego serwisu. Proces wygląda tak, że zamawiamy kuriera, który odbiera od nas sprzęt, dostarcza go do serwisu, a kiedy zostanie naprawiony w ten sam sposób zostanie nam zwrócony.

Serwisy specjalizują się zarówno w naprawie amatorskich aparatów, jak i profesjonalnych sprzętów fotograficznych, m.in. naprawiają lampy błyskowe, zoomy, obiektywy oraz lampy studyjne.

aparaty fotograficzne serwis
aparaty fotograficzne serwis

Serwis aparatów fotograficznych warszawa
Dolna 30a ,00-774 Warszawa

Kolejną usługą, która się pojawia w ofertach firm świadczących usługi serwisowe aparatów jest czyszczenie matrycy w aparacie, m.in. w aparatach fotograficznych kompaktowych, w lustrzankach z matrycą APS-C oraz w aparatach z matrycą FF. Czyszczenie jest wykonywane za pomocą specjalistycznych płynów i wacików, które nie uszkodzą sprzętu, a co więcej nie spowodują powstania mikro rys na matrycy.