Dywan shaggy

Dywany shaggy – potencjalne zalety i wady włochatego dywanu w salonie

Komu z nas nie podoba się milutki, kolorowy puszysty dywan na podłodze w salonie bądź sypialni. Jeśli planujesz zakup dywanu shaggy, być może zechcesz pokrótce zapoznać się z zarówno z zaletami jak i wadami takiego rozwiązania.

Puszystość przyciąga. Dywan shaggy nie tylko znakomicie prezentuje się jako element dekoracyjny, to także bardzo duży komfort dla stóp. Wyglądający tak zjawiskowo szczególnie podoba się dzieciom, które przecież tak lubią zabawy na podłodze. Oczywiście pisząc o dywanach włochaczach nie mamy na myśli dawnych dywanów z długimi frędzlami. Dywany shaggy na przestrzeni lat znacząco odmieniły swoje oblicze. Ich runo bardziej przypomina puszyste futro niż twardą frędzlowatą wykładzinę.

Nowoczesny dywan shaggy – czym się wyróżnia?

Postęp technologiczny oraz rosnące oczekiwania konsumentów wymuszają na producentach dywanów poszukiwania modernistycznych rozwiązań. Obecnie dzięki zastosowaniu nowych materiałów oraz zaawansowanych maszyn produkcyjnych możliwe jest produkowanie dywanów o długim, dochodzącym nawet do 10 cm runem, które jest przyjemne w dotyku, ale jednocześnie – jak zapewniają producenci – na tyle trwałe, by służyć jako na co dzień eksploatowany dywan. To niezwykłe, że wśród dywanów shaggy swoje miejsce znalazły nawet dywany 3d – dywany, których runo jest plecione tak, by dzięki włóknom o różnych długościach uzyskiwać efekt głębi. Dzięki temu właśnie powierzchnia jednokolorowych dywanów shaggy może mieć rozmaitą trójwymiarową fakturę.

Dywan shaggy, jako że jest gęsty oraz gruby bardzo dobrze posłuży jako izolacja podłogi. Będzie bardzo mile widziany zwłaszcza w tych pomieszczeniach w domach jednorodzinnych, gdzie podłoga jest stosunkowo chłodna. Solidny, cieplutki dywan na pewno sprawdzi się także w pokoju dziecięcym. Inną niewątpliwą zaletą dywanu tego typu jest zdolność pochłaniania dźwięku. Taki puszysty, włochaty dywan znacząco poprawia akustykę wnętrza.

Wrogowie dywanów shaggy

Wybierając dywan z długim włosem musimy mieć świadomość potencjalnych jego wad, ograniczeń. Na pewno im wyższe runo dywanu – tym trudniejszy jest proces utrzymywania go w ciągłej czystości. Możemy sobie wyobrazić jak niełatwo jest taki dywan dokładnie odkurzać, by nie był siedliskiem roztoczy. Już w tym momencie rodzicom, których dzieci mają alergię na roztocza powinna zaświecić się czerwona lampka.

Należałoby także wspomnieć o czymś tak zwyczajnym jak guma do żucia. Dzieci je lubią, niestety czasem może się zdarzyć, że guma przylepi się do dywanu i stworzy zlepek poplątanych włókien. Rozplątanie tego może stanowić nie lada wyzwanie! Oczywiście na szczęście jest mnóstwo sprytnych sposobów na usuwanie gumy do żucia z dywanu. Są one oczywiście dużo bardziej skuteczne w zastosowaniu do dywanów syntetycznych, a nie naturalnych.

Oczywiście nie chcemy zniechęcać do zakupu dywanu shaggy, niemniej warto co nieco wiedzieć o potencjalnych wyzwaniach związanych z jego posiadaniem.

Related Post