ZIMOWY WYPOCZYNEK W SOPOCIE NAD BAŁTYKIEM

Może zdziwi Was temat tego postu. Sopot zimą? Dlaczego? Przecież nad morze jeździ się latem, gdy można zażywać słonecznych kąpieli na pięknych piaszczystych plażach. Co oferuje wakacyjny kurort w okresie zimowym?

W niektórych województwach już się rozpoczęła zimowa przerwa w nauce. Mnóstwo rodzin z dziećmi wybiera się na zimowy wypoczynek. Tradycyjnym kierunkiem podróży są Tatry lub inne góry. Nie ma się co dziwić – w końcu zima to sezon narciarski 😉 Ale niektórzy wybierają zdecydowanie przeciwny kierunek – jadą na północ nad nasze morze. Spytacie dlaczego? W tym poście spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie i zachęcić Was do zimowego wypoczynku nad Bałtykiem.

W zimie nad Bałtykiem jest bardzo duże stężenie jodu. Z tego względu sporo osób wyjeżdża np. do Sopotu, by na molo korzystać z powietrza bogatego w jod. Wielu lekarzy zaleca taką kurację dzieciom, ale nie tylko. Jod jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy – pobudza ją do produkcji ważnych dla nas hormonów, odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie między innymi układu nerwowego, układu krążenia i innych. Z tego względu jest potrzebny każdemu z nas. Nad morzem korzystamy z jodu oddychając tamtejszym powietrze bogatym w jodem oraz jedząc świeże ryby. Wyjazd nad morze na ferie zimowe może więc być doskonałym połączeniem miłego spędzenia wolnego czasu z dbaniem o zdrowie. Wynajmując noclegi tuż przy plaży można przez cały pobyt korzystać z właściwości jodu. Taką ofertę posiadają np. Apartamenty Joasia.

 

Sopot noclegi – Apartamenty Joasia

Jakie atrakcje można zaoferować dzieciom w Sopocie zimą? Spacery plażą mogą nie być wystarczającą formą aktywności dla dzieci. Dlatego Sopot oferuje znacznie więcej. Pobyt nad morzem nie wyklucza jazdy na nartach – wręcz przeciwnie. W Sopocie znajduje się Łysa Góra, na której funkcjonuje wyciąg narciarki i spokojnie można korzystać z uroków zimy. Dla dzieciaków świetna zabawa.

Wolny czas można spędzić także w Aquaparku. To doskonała zabawa dla całej rodziny. W Aquaparku można skorzystać z basenów rekreacyjnych, whirlpoole, hydromasaży, dzikiej rzeki i wielu innych wodnych atrakcji.

Sami więc widzicie, że jadąc do Sopotu na ferie nie trzeba rezygnować z zimowych atrakcji, a przy okazji można zadbać o swoje zdrowie i poprawić kondycję naszego organizmu.